sidearea-title-img

 

Zobaczcie nasze zdjęcia i filmy:

Title Image

SALSATION

Home  /  Kursy  /  Salsation  /  SALSATION

SALSATION

Najszybciej rozwijający się program dance & fitness w Europie!

Jeszcze żaden program nie wzbudził tak wielkiego zainteresowania, w tak krótkim czasie! Salsation® opiera się na radości, którą niesie taniec i ruch, oraz kładzie nacisk na muzyczną interpretację poszczególnych choreografii połączonych z niesamowitą zabawą. Zawiera elementy treningu funkcjonalnego, dzięki czemu wzmacniamy i wysmuklamy równomiernie całe ciało. Możemy tańczyć i ćwiczyć jednocześnie! Oprócz bazowych kroków poszczególnych choreografii oraz izolacji warm-up, dzięki Salsation® można lepiej zrozumieć i zinterpretować muzykę. Zajęcia są otwarte dla wszystkich, zarówno początkujących, jak i profesjonalistów.

Jak wyglądają zajęcia?

Zaczynają się od kompleksowej rozgrzewki, czyli izolacji ciała oraz ruchów dynamicznych. Gdy ciało jest już idealnie przygotowane – zaczynamy tańczyć! Podczas głównej części zajęć pojawia się kilka tanecznych choreografii, każda ułożona do konkretnego utworu, każda zawierająca elementy treningu funkcjonalnego, każda prowadzona w przyjemny i zabawowy sposób. Na każdych zajęciach instruktor uczy poprawności wykonania poszczególnych ruchów/kroków, tłumaczy sens choreografii – wszystko w zależności od potrzeb grupy. Zajęcia kończą się częścią relaksacyjną „cool-down” i rozciąganiem.

Co musisz zabrać ze sobą?

Wygodny strój treningowy.
Obuwie sportowe.
Butelkę wody i ręcznik.
Pozytywne nastawienie

Kiedy zauważę rezultaty?

Trenując regularnie, wraz ze zdrowym i racjonalnym odżywianiem, efekty są zauważalne już po kilku tygodniach.

Czy na zajęciach wykorzystywana jest muzyka? Jakie tempo?

Tak, muzyka jest nieodzownym elementem zajęć, wręcz najważniejszym. Każda choreografia jest idealnie dopasowana do muzyki, dzięki czemu zajęcia upływają w niesamowitcie przyjemnej atmosferze. Tempo jest zróżnicowane. Pojawiają się zarówno szybkie i dynamiczne rytmy, jak merengue czy soca, umiarkowane, jak dancehall, salsa, reggaeton, a także delikatne i sensualne, jak np bachata czy kizomba.

Jaki efekt osiągnę? Co dadzą mi te zajęcia?

Wzmocnienie i wysmuklenie całego ciała, głównie takich partii jak: ramiona, brzuch, uda, pośladki.
Poprawa koordynacji i świadomości ciała,
Uwrażliwienie na muzykę, lepsze poczucie rytmu,
naczna poprawa nastroju,
Naładowanie pozytywną energią na cały dzień!

 

prowadząca:

Agnieszka Chwiedosik

Kiedy:

19:00 – Czwartek | 18:00 – Niedziela

Dla kogo:

Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych, bez względu na płeć, które uwielbiają taniec i świetną zabawę, a przy tym stracić sporo zbędnych kalorii i aktywnie spędzić czas.

Ciekawostka:

Nazwa Salsation® pochodzi od połączenia dwóch słów: salsa (j.hiszpański) i sensation (j.angielski). „Salsa” po hiszpańsku znaczy mieszanka, mikstura, sos. To słowo symbolizuje mieszankę wielu styli tańca, muzyki i rodzajów fizycznych ćwiczeń. Salsa jako sos ma pikantny smak, dlatego też nie zabraknie nieco zabawnej pikanterii w tych zajęciach. „Sensation” po angielsku oznacza odczucia, doznania, emocje, co w tym programie odgrywa ogromną rolę. Wczuwając się w poszczególne rytmy, dźwięki oraz teksty piosenek, uczestnicy zajęć w niesamowicie przyjemny sposób będą odczuwać nastrój każdego z utworów, co sprawia że wspaniałe samopoczucie utrzymuje się jeszcze długo po skończonym treningu.

Category:

Date: