W tym miejscu wkrótce zamieścimy przykładowe linki do filmów tanecznych naszego studio.

Events

Title Image

Bachata Solo

Home  /  Bachata Solo

Poczuj się kobieco
i daj się ponieść dominikańskiej energii!

obraz bachata solo

Bachata Solo to świetna okazja aby rozwinąć ekspresję i zmysłowość w tańcu, nauczyć się jak eksponować kobiecy wdzięk i energię. Wspólnie popracujemy nad elementami wzbogacającymi ruch oraz nad gibkością ciała.

Bachata Solo (Ladies Styling) to idealne zajęcia dla kobiet kochających latynoskie klimaty oraz chcących pracować nad swoją gracją i techniką tańca!

 

Na zajęciach kładziemy nacisk na rozwój świadomości ciała oraz pracę wszystkich Waszych kobiecych atrybutów – klatki piersiowej, bioder oraz rąk. Postaramy się, by Twoje ruchy emanowały kobiecością, były pełne gracji i elegancji. Ale co najważniejsze! Abyś poczuła się swobodnie na parkiecie, zyskała większą świadomość swojego ciała i pewność siebie.

 

Trening rozpoczyna się intensywną rozgrzewką całego ciała. Kolejnym istotnym elementem są ćwiczenia usprawniające sylwetkę, izolację poszczególnych części ciała oraz koordynację ruchową. Dodatkowo zajęcia obejmują proste ćwiczenia rytmiczne, naukę podstawowych kroków oraz figur. Całości dopełniają przyjemne choreografie Bachaty, gdzie błyszczeć ma przede wszystkim kobieta.

Dla wszystkich dziewczyn, które pragną odkryć swoją kobiecość, przełamać niepewność i znaleźć unikalny styl tańca, zapraszam na kurs Lady Style!

 

Oprócz tego, kurs tańca Bachata Solo to doskonałe uzupełnienie zajęć w parach. Jeśli tańczysz bachatę lub inny styl taneczny w parze, zajęcia solowe pomogą Ci się doskonalić. Proste ruchy, tricki, a przede wszystkim swoboda sprawią, że będziesz jeszcze lepiej prezentować się w tańcu z partnerem (Ladies Styling).

 

Zarówno początkujący, jak i zaawansowani tancerki mają szansę rozwijać swoje umiejętności i odkrywać nowe możliwości w tej niezwykle zmysłowej formie tańca.

Tematyka piosenek jest przede wszystkim romantyczna i uczuciowa; najczęściej spotykane są utwory mówiące o smutku i złamanym sercu. Na początku dla określenia nowego gatunku używano terminu amargue, czyli „gorzka muzyka”, dopóki nie pojawiła się na scenie właśnie bachata.

 

Bachata została wymyślona przez służących, którzy śpiewali piosenki do tej muzyki na koniec dnia, po pracy. Tworzyli muzykę na nietypowych instrumentach – przedmiotach łatwo dostępnych, niekoniecznie instrumentach muzycznych. W niektórych częściach Dominikany słowa bachata używa się na określenie śmieci, ale jednak większość ludzi twierdzi, że oznacza przede wszystkim zabawę, imprezę. Niektórzy twierdzą, że termin wywodzi się z włoskiego ballata, używanego na określenie muzyki popularnej kilka stuleci wstecz na Półwyspie Apenińskim. Bachata nie rozpoczynała swojej kariery jako taniec uwielbiany na salonach i mocno popularny, jak to ma miejsce w dzisiejszych czasach.

Co czeka Cię na nowym kursie?

Kurs bachaty solo skupia się na nauce podstawowych kroków, stylu i rytmu charakterystycznego dla tego stylu tanecznego. Będziesz miała okazję poznawać różne figury i kombinacje taneczne, które pozwolą Ci wyrazić swoją kreatywność na parkiecie. Instruktorka krok po kroku wprowadzać Cię w ten styl taneczny, dając Ci solidne fundamenty do dalszego rozwoju.

Praca nad ciałem i wdziękiem

Wolność ekspresji

Odsłanianie swojej kobiecości

Odnalezienie własnego stylu

Poczucie pewności siebie

Bycie sobą i czucie się piękną

Poziomy

Podstawowy
Średniozaawansowany

Prowadzący

Dominika Drywulska
Anastasiia Barabash

Regularne zajęcia

Nowe kursy

Pytania i odpowiedzi

Co zabrać ze sobą na zajęcia?

Wygodny strój treningowy i obuwie sportowe, pozytywne nastawienie.

Ile trwa kurs?

Kurs tańca nie ma określonego czasu. Dążymy do tego, by początkujący tancerze zyskali świadomość swojego ciała i ruchu, z łatwością odczytywali gesty partnera, a przy tym świetnie się bawili.