sidearea-title-img

 

Zobaczcie nasze zdjęcia i filmy:

Title Image

Bachata Sensual

Home  /  Bachata Sensual

Bachata Senusal podbija
parkiety na całym świecie. Na pewno podbije też twoje serce!

obraz bachata sensual

Bachata (czyt. baciata) to styl równie gorący i pasjonujący jak inne tańce latynoamerykańskie. Bachata zrodziła się na ubogich przedmieściach oraz wiejskich i rolniczych terenach Dominikany. Taniec zainspirowała prosta muzyka grana na łatwo dostępnych instrumentach. Linia melodyczna nie jest skomplikowana, a prosty rytm sprawia, że odnajdują się w nim nawet amatorzy. Nazwa “Bachata” do dziś określa zarówno taniec jak i styl w muzyce.

 

Bachata sensual spośród innych styli tanecznych wyróżnia przede wszystkim zmysłowość i bliskość pomiędzy partnerami. W senusalnej odmianie tego tańca partnerzy stają się jednością, choć każde z duetu ma swoje zadanie. Partner przede wszystkim prowadzi partnerkę i eksponuje jej piękno. Kobieta natomiast czyta gesty partnera, podkreśla swoją kobiecość i nadaje tańcu ekspresji. Bachata wymaga od tancerzy dużej świadomości własnego ciała i otwartości na partnera.

Na zajęciach stawiamy przede wszystkim na estetykę ruchu i idealny taneczny dialog pomiędzy partnerami.

 

Te zajęcia to przede wszystkim mnóstwo dobrej energii, muzyki i uśmiechu, który jest obowiązkowy! ? To wszystko do latynoskich utworów muzycznych, zarówno w oryginalnej – dominikańskiej – aranżacji, jak i bardziej pop-owej odmianie.

Bachata sensual jest tańcem idealnym zarówno dla par jak i osób, które chcą nawiązać nowe znajomości i przeżyć niezwykłą, taneczną przygodę. Można ją tańczyć także solo, co tylko zwiększa grono jej miłośników.

 

Często jest to styl taneczny, który przyciąga osoby, które chcą nauczyć się tańczyć w parze, nawiązać nowe kontakty społeczne oraz wzbogacić swoje życie o pasję i ruch.

 

Zarówno początkujący, jak i zaawansowani tancerze mają szansę rozwijać swoje umiejętności i odkrywać nowe możliwości w tej niezwykle zmysłowej formie tańca.

 

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Bachatą, zapraszamy do grup początkujących. Pomoże to poznać technikę tańca od podstaw. Jeśli nie jesteś pewna/y, które zajęcia są dla Ciebie, skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy!

Tematyka piosenek jest przede wszystkim romantyczna i uczuciowa; najczęściej spotykane są utwory mówiące o smutku i złamanym sercu. Na początku dla określenia nowego gatunku używano terminu amargue, czyli „gorzka muzyka”, dopóki nie pojawiła się na scenie właśnie bachata.

 

Bachata została wymyślona przez służących, którzy śpiewali piosenki do tej muzyki na koniec dnia, po pracy. Tworzyli muzykę na nietypowych instrumentach – przedmiotach łatwo dostępnych, niekoniecznie instrumentach muzycznych. W niektórych częściach Dominikany słowa bachata używa się na określenie śmieci, ale jednak większość ludzi twierdzi, że oznacza przede wszystkim zabawę, imprezę. Niektórzy twierdzą, że termin wywodzi się z włoskiego ballata, używanego na określenie muzyki popularnej kilka stuleci wstecz na Półwyspie Apenińskim. Bachata nie rozpoczynała swojej kariery jako taniec uwielbiany na salonach i mocno popularny, jak to ma miejsce w dzisiejszych czasach.

Co czeka Cię na nowym kursie?

Kurs bachata sensual skupia się na nauce podstawowych kroków, technik partnerowania, stylu i rytmu charakterystycznego dla tego stylu tanecznego. Będziesz miał/a okazję poznawać różne figury i kombinacje taneczne, które pozwolą Ci wyrazić swoją kreatywność na parkiecie. Instruktorzy będą krok po kroku wprowadzać Cię w ten styl taneczny, dając Ci solidne fundamenty do dalszego rozwoju.

Kreatywne zajęcia prowadzone przez instruktora w Twoim tempie

Poprawa koordynacji i świadomości ciała

Uwrażliwienie na muzykę, lepsze poczucie rytmu

Poziomy

P1 – P4 poziomy podstawowe

S1 – S2 poziomy średniozaawansowane

S-open zajęcia otwarte dla kursantów z poziomów S1 i S2

Prowadzący

Paweł Zieja
Dominika Drywulska
Michał Gadomski
Anastasiia Barabash

Regularne zajęcia

Nowe kursy

Pytania i odpowiedzi

Co zabrać ze sobą na zajęcia?

Wygodny strój treningowy i obuwie sportowe, pozytywne nastawienie.

Ile trwa kurs?

Kurs bachata sensual nie ma określonego czasu. Dążymy do tego, by początkujący tancerze zyskali świadomość swojego ciała i ruchu, z łatwością odczytywali gesty partnera, a przy tym świetnie się bawili.

Nie mam partnera/partnerki. Czy mogę zapisać się bez pary?

Jak najbardziej! Na wszystkich zajęciach w parach stosujemy rotację (co kilka minut partner przechodzi do kolejnej partnerki). W ten sposób łatwo nawiążesz nowe kontakty z innymi uczestnikami zajęć a każdy nowy partner lub partnerka nauczy Cię czegoś nowego!