Bachata Sensual

Bachata Sensual Białystok

Bachata (czyt. baciata) Taniec rodem z Dominikany, bliskość partnerów i romantyczny klimat. Bachata Senusal podbija parkiety taneczne na całym świecie. Spróbuj, a na pewno podbije też twoje serce!

Bachata (czyt. baciata) to styl równie gorący i pasjonujący jak inne tańce latynoamerykańskie. Bachata zrodziła się na ubogich przedmieściach oraz wiejskich i rolniczych terenach Dominikany. Taniec zainspirowała prosta muzyka grana na łatwo dostępnych instrumentach. Linia melodyczna nie jest skomplikowana, a prosty rytm sprawia, że odnajdują się w nim nawet amatorzy. Nazwa “Bachata” do dziś określa zarówno taniec jak i styl w muzyce.

Bachatę spośród innych styli tanecznych wyróżnia przede wszystkim zmysłowość i bliskość pomiędzy partnerami. W senusalnej odmianie tego tańca partnerzy stają się jednością, choć każde z duetu ma swoje zadanie. Partner przede wszystkim prowadzi partnerkę i eksponuje jej piękno. Kobieta natomiast czyta gesty partnera, podkreśla swoją kobiecość i nadaje tańcu ekspresji. Bachata wymaga od tancerzy dużej świadomości własnego ciała i otwartości na partnera.

W Bachacie Sensual ruch prowadzony jest głównie z bioder. To one akcentują uderzenia w muzyce, która choć prosta rytmicznie, ma olbrzymie znaczenie. Partnerzy budują do niej historię, odzwierciedlają klimat i energię utworu, do którego tańczą.

Bachata jest tańcem idealnym zarówno dla par jak i osób, które chcą nawiązać nowe znajomości i przeżyć niezwykłą, taneczną przygodę. Można ją tańczyć także solo, co tylko zwiększa grono jej miłośników.

Kurs tańca nie ma określonego czasu. Dążymy do tego, by początkujący tancerze zyskali świadomość swojego ciała i ruchu, z łatwością odczytywali gesty partnera, a przy tym świetnie się bawili.

Te zajęcia to przede wszystkim mnóstwo dobrej energii, muzyki i uśmiechu, który jest obowiązkowy!;) To wszystko do latynoskich utworów muzycznych, zarówno w oryginalnej – dominikańskiej – aranżacji, jak i bardziej pop – owej, coverowej odmianie.

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Bachatą, zapraszamy do grup początkujących. Pomoże to poznać technikę tańca od podstaw. Jeśli nie jesteś pewna/y, które zajęcia są dla Ciebie, skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy!;

ZOBACZ FILM Z ZAJĘĆ: https://www.facebook.com/LatinStudioBialystok/videos/1903732196377908/

Na zajęcia zapraszają: Kamil Piekarski, Michał Gadomski, Łukasz Zajko, Paweł Zieja, Joanna Krasuska, Dominika Drywulska, Karolina Piekarska

Zajęcia odbywają się: Grafik – Latin Studio

NOWE KURSY:

Kliknij w link i sprawdź nadchodzące nowe kursy w Latin Studio

——————————————————-

Zajęcia trwają 60 min

UWAGA! W każdej z grup liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zapisów

To kurs dla każdego! W różnym wieku, a także z różnymi umiejętnościami!

Nie masz pary ? Nic nie szkodzi, znajdziesz  ją u nas ! (zadzwoń i daj znać, że szukasz partnera/ki)

Obowiązkowa zmiana obuwia na miękkie sportowe

——————————————————-
ZAPISY: recepcja.latinstudio@gmail.com
Tel. 726 390 676
Tel. 606 742 007
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
——————————————————-
Nie siedź w domu, TAŃCZ !